Napínané stropy a stěny
nejsou v historii staveb až tak velkou novinkou. V jisté formě již byly tyto stavební prvky používány staviteli ve starém Egyptě. Dnešní aplikace jsou samozřejmě založeny na moderních materiálech a i jejich nosné konstrukce jsou daleko vyspělejší než jejich dávní předchůdci.
V současném stavebnictví má tato technologie neomezeně široké možnosti použití. Na trhu jsou v zásadě dva druhy materiálů stropů. Jednak PVC a jednat polyesterové plátno, které může být navíc potaženo polyuretanem.

Napínané stropy
jsou díky svým vlastnostem mimořádně vhodné do velkých prostor, stejně jako do menších obytných objektů, kde se mohou uplatnit nejen výrazně esteticky, ale obzvláště i ekonomicky.
Veškeré textilie získaly zdravotní, hygienické, protipožární a ekologické certifikáty platné v rámci celé EU. Mohou tedy být aplikovány i v prostorách, kde pobývají děti.
Povrch fólie je otěruvzdorný, stálobarevný. Na výrobky je poskytována až dvanáctiletá záruka.

Stropní systém lze aplikovat přímo na hrubé zdivo bez nutnosti provedení omítek a štuků, čímž jsou ušetřeny náklady na jeho provedení. Do stropů lze integrovat veškerá technická zařízení budov, jako jsou např. požární hlásiče a čidla, veškeré druhy svítidel, revizní otvory apod. Lze realizovat víceúrovňové stropy rozmanitých tvarů. A to vše s vysokou estetickou hodnotou v rozměrech do šíře 5 m a délky až 50 m bez spojů a švů.

Nezanedbatelný přínos napínaných stropů a stěn je i v oblasti životního prostředí. Aplikací na hrubé zdivo dochází i k významným energetickým úsporám. Spotřeba energií při instalaci je výrazně nižší než při realizaci omítek, štuků, malby či realizaci sádrokartonových konstrukcí.
Na textilii je možno digitálním tiskem realizovat jakýkoliv obraz ve vysokém grafickém rozlišení. Velmi oblíbené jsou květinové a přírodní motivy, abstraktní vzory nebo náboženské motivy. Žádané jsou i obrazy světoznámých malířů. Ve výběru motivů neexistují prakticky žádná omezení.
Zákazník má tak k dispozici širokou paletu možností (včetně integrace osvětlovacího systému tzv. hvězdné oblohy), že může interiér provést přesně podle svých představ a být tak sám sobě architektem.
Použitím systému napínaných stropů lze velmi snadno realizovat esteticky vysoce užitné stropy s dlouhou dobou životnosti. Lze realizovat rovné, zakřivené i různé víceúrovňové plochy s integrací svítidel a i jiných technických zařízení budov.
Obzvláště vhodná je aplikace textilií v prostorách bazénů pro odolnost vůči vlhkosti, plísním a chlóru. Není žádným problémem pod napínaný strop či stěnu instalovat dodatečnou tepelnou izolaci. Napínané stropy mají navíc vynikající akustické vlastnosti.
Materiál lze použít také na úpravu stěn.